Start Deszczowy Rowerowy Rajd Rodzin

Stowarzyszenie

x

Klub Integracji Społecznej

Reklama
Deszczowy Rowerowy Rajd Rodzin PDF Drukuj Email
czwartek, 21 września 2017 17:04

W deszczu na rowerze? Tak właśnie było. Tegoroczny Rowerowy Rajd Rodzin odbył się pomimo chłodu i padającego deszczu. Na start rajdu zgłosiło się ponad trzydziestu rowerzystów. Na początek, „odprawa” przeprowadzona przez policjantów Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego z janowskiej Komendy Powiatowej Policji, potem - błogosławieństwo ks. Dziekana Jacka Staszaka i… w drogę!

 

Uczestnicy, pomimo mżawki i temperatury - około 12 ºC, wyruszyli z Parafii Św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim przez Porytowe Wzgórze do Dzwoli, gdzie w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej sprawowana była Msza Święta. Później - ognisko z kiełbaskami, słodkości i napoje, by wzmocnić się przed drogą powrotną. W dobrych humorach, z uśmiechem na buziach i satysfakcją z pokonanego 40-kilometrowego dystansu, rowerzyści dojechali ok. godz. 15:30 do Janowa Lubelskiego. Bohaterem pierwszego dnia Rajdu był 4-letni Wojtek, który w asyście babci pokonał trasę nie na siodełku, ale… na własnym rowerze!!!

Drugi dzień Rowerowego Rajdu Rodzin to Droga Krzyżowa wokół Janowa Lubelskiego. Deszcz leje jak z cebra, pewnie nie będzie chętnych do jazdy na rowerze, modlitwy przy kolejnych stacjach Janowskiej Kalwarii w takich warunkach? I zaskoczenie! O wyznaczonej godzinie na parkingu przy kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim zebrało się około trzydziestu rowerzystów, by wyruszyć w drogę. Stacja I na Białej Pierwszej. Krótka modlitwa, odczytanie przygotowanego tekstu rozważań, chwila zadumy i do następnej Stacji... Z czasem, deszcz przestaje padać, a uczestników przybywa. Zatrzymujemy się przy kolejnych Stacjach: Kawęczyn, Kapkaz, Różana Przyborowie, Nadleśnictwo i wokół zalewu… Jak to bywa na rowerach, ktoś łapie „kapcia”, ale za chwilę dołącza, bo servis (mąż) zadziałał. Ostrożny przejazd przez „krajówkę” Ulanowską a później Lubelską, duży ruch samochodów, przejazd kolumny rowerzystów zabezpieczony przez organizatorów. Wjeżdżamy w Zaolszynie, ufff, jest już bezpiecznie. Do XIV Stacji przy Stokach dociera ponad 40 osób… Zmęczonych, ale zadowolonych, że dało radę, że pogoda nie odstraszyła ich od udziału w duchowym przeżywaniu Drogi Krzyżowej wokół Janowa Lubelskiego.

Artur Pizoń; foto: Agnieszka Kołtyś

Podziękowania:

Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy „Humanus” oraz Stowarzyszenie Sportowo-Obronne im. Rotmistrza Witolda Pileckiego serdecznie dziękują za udzielenie pomocy rzeczowej w organizacji Rajdu: ZPM „Matthias”, FH Botex, PH TOR Stanisław Fuszara, Piekarnia p. Zmarzłych; FH Rodziewicz Marek, Andrzej Wereski - Barek z L.O.


Foto Rajd Rodzin (dzień 1):


 

Foto Droga Krzyżowa (dzień 2):

  

 

 

Partnerzy:

janow.pup.gov.pl – Powiatowy Urząd Pracy w Janowie Lubelskim

ptps.org.pl – Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej

kpssbilgoraj.edu.pl – Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Biłgoraju

cis.chelm.pl – Centrum Integracji Społecznej w Chełmie

 

Rekomendowane przez JSNP Humanus:

mpips.gov.pl – Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

ngo.pl – Portal Organizacji Pozarządowych

ops.pl – Pierwszy Polski Portal Pomocy Społecznej

ozrss.pl – Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych

janowlubelski.pl – Gmina Janów Lubelski

powiatjanowski.pl – Powiat Janowski

ekonomiaspoleczna.lubelskie.pl – Ekonomia Społeczna Drogowskaz Rozwoju Społecznego

rops.lubelskie.pl – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie

lesnykrag.pl – Lokalna Grupa Działania “Leśny Krąg”

 

 

Kwartalnik
zatrudnieniesocjalne.pl