Start IV JANOWSKIE DNI RODZINY - Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Rodzina z niepełnosprawnością- wizerunek, przemiany, zagrożenia” - 9 listopada 2017

Stowarzyszenie

x

Klub Integracji Społecznej

Reklama
IV JANOWSKIE DNI RODZINY - Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Rodzina z niepełnosprawnością- wizerunek, przemiany, zagrożenia” - 9 listopada 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 października 2017 10:44

Czy rodzina, w której funkcjonują osoby niepełnosprawne otrzymuje wystarczające wsparcie?- zastanawiać będziemy się podczas
IV Janowskich Dni Rodziny !

 

To już czwarta edycja „janowskiego” święta rodziny, organizacji którego podejmuje się Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Humanus we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim. Po raz drugi inicjatywa została objęta wyjątkowym patronatem honorowym-Pani Elżbiety Rafalskiej Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Inicjatywa ma na celu przede wszystkim  promowanie zapomnianych i stygmatyzowanych modeli rodziny. Jednak jak powszechnie wiadomo rodzina jako podstawowe środowisko wychowawcze kształtuje człowieka od najwcześniejszych lat, dlatego jej promowanie i wspieranie staje się istotną rolą całego społeczeństwa.

Zainteresowanie, z jakim spotykała się w latach poprzednich inicjatywa święta janowskiej rodziny motywuje do tego aby kontynuować działania w tym zakresie. Zorganizowano więc IV Janowskie Dni Rodziny, które odbędą się w dniach 8-9 listopada 2017r. pod hasłem „Rodzina z niepełnosprawnością- wizerunek, przemiany, zagrożenia”. A więc promowanym modelem jest rodzina z niepełnosprawnością. Mądrość rodziny to szansa dla rozwoju osoby niepełnosprawnej, która prowadzi do samorealizacji i szczęścia. Dlatego też ważnym elementem lokalnej polityki społecznej jest promowanie rodzin, które na co dzień borykają się z niepełnosprawnością poprzez wzmacnianie jej wizerunku, który poprzez liczne przemiany i doświadczenia może spotkać się z różnymi problemami lub ograniczeniami.

Punktem kulminacyjnymi działań będzie Ogólnopolska Konferencja Naukowa, która odbędzie się 9 listopada 2017r. w Janowskim Ośrodku Kultury. Konferencja została objęta patronatem naukowym przez liczne uczelnie wyższe. Wśród prelegentów są osoby, które zajmują się pracą naukową w dziedzinie psychologii, prawa, pedagogiki, socjologii itp. a także praktycy zajmujących się bezpośrednią pracą z rodzinami z niepełnosprawnością, którzy podzielą się własną wiedzą i doświadczeniami.

Inicjatywa skierowana jest do wszystkich rodzin, nie tylko rodzin osób niepełnosprawnych, ale koncentruje się przede wszystkim na promowaniu tego modelu, pokazaniu wartości wychowywania się i funkcjonowania w tego typu środowisku rodzinnym.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem inicjatywy i udziału w tym wyjątkowym święcie rodziny.

 

  

 

 

Partnerzy:

janow.pup.gov.pl – Powiatowy Urząd Pracy w Janowie Lubelskim

ptps.org.pl – Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej

kpssbilgoraj.edu.pl – Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Biłgoraju

cis.chelm.pl – Centrum Integracji Społecznej w Chełmie

 

Rekomendowane przez JSNP Humanus:

mpips.gov.pl – Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

ngo.pl – Portal Organizacji Pozarządowych

ops.pl – Pierwszy Polski Portal Pomocy Społecznej

ozrss.pl – Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych

janowlubelski.pl – Gmina Janów Lubelski

powiatjanowski.pl – Powiat Janowski

ekonomiaspoleczna.lubelskie.pl – Ekonomia Społeczna Drogowskaz Rozwoju Społecznego

rops.lubelskie.pl – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie

lesnykrag.pl – Lokalna Grupa Działania “Leśny Krąg”

 

 

Kwartalnik
zatrudnieniesocjalne.pl