Start O świetlicy
Świetlica Środowiskowa „Stokrotka” - placówka wsparcia dziennego PDF Drukuj Email

 

Świetlica Środowiskowa „Stokrotka”, to jedyna na terenie gminy Janów Lubelski placówka wsparcia dziennego. Prowadzona jest przez Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy „Humanus”.

 

Świetlica podejmuje wiele inicjatyw mających na celu wsparcie dzieci i ich rodzin w kryzysie. W zajęciach świetlicy bierze udział łącznie około 30 dzieci w wieku od 5-15 lat. Są to dzieci, które nie znajdują w domu rodzinnym możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb – bezpieczeństwa, akceptacji, przynależności, kontaktu, a także prawidłowych wzorców postępowania. Jak również w okresie wakacyjnym dzieci, których rodzice pracują i nie mają, z kim pozostawić swoich pociech podczas ich pracy.

 

Świetlica w roku szkolnym, czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00. Dzieci do świetlicy przychodzą po lekcjach w szkole. Mają możliwość odrabiania lekcji. W nauce dzieciom pomagają nauczyciele – wolontariusze ( języka polskiego, języków obcych, matematyki, historii, muzyki itp.). Dzieci uczestniczą w zajęciach integracyjnych, wykonują różnorodne prace i biorą udział w licznych zajęciach socjoterapeutycznych i profilaktycznych.

 

Dzieci mające problemy z dysleksją korzystają z pomocy logopedy, natomiast nie radzące sobie z różnorodnymi problemami mogą liczyć na pomoc psychologa. Podopieczni w czasie pobytu na świetlicy są objęte dożywianiem. Dla wielu dzieci posiłek oferowany przez świetlicę jest jednym z głównych posiłków w czasie dnia.

 

Świetlica działa dzięki środkom pozyskiwanym od Burmistrza Janowa Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, a także Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

 

Partnerami wspierającymi działalność świetlicy jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim.

 

Adres do korespondencji i kontaktu:

 

 

Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy HUMANUS
w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3

23-300 Janów Lubelski

tel. 15 814-22-51

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Świetlica Środowiskowa „Stokrotka”

ul. Szewska 1

23-300 Janów Lubelski

tel. kom. 782-447-565

tel. kom. 502-603-661 - Kierownik świetlicy