Start Warszawa - San Giovanni Rotondo
Pielgrzymka rowerowa z radośnie zakręconymi. 5-28 lipca 2014 Warszawa - San Giovanni Rotondo PDF Drukuj Email
sobota, 26 kwietnia 2014 10:32

Szczęśliwy powrót

"Dnia Pańskiego 27 lipca, w niedzielę, grupa Radośnie Zakręconych wróciła do Polski, do Warszawy, do miejsca, z którego wyruszyła - parafii przy ulicy Ostródzkiej. Po godzinie ósmej rano, w kilku minutowych odstępach, spowodowanych różnymi drogowymi okolicznościami, nasze samochodziki zaczęły się powoli wtaczać na ekskluzywny parking przykościelny ;-)

Ciężko było uwierzyć, że "to już", koniec, ot tak. Trzy tygodnie spędzone razem, przeżyte wspólnie emocje z całej dostępnej palety - od tych najlepszych i najwznioślejszych do tych cięższych i nerwowych - a więc trochę się ze sobą zżyliśmy. Zatem, co oczywiste, pojawiły się łzy :-)

Przejechaliśmy przez Polskę, Słowację, Austrię, Słowenię i Włochy. Modliliśmy się u o. Pio. Nawiedziliśmy Gargano - sanktuarium świętego Michała Archanioła, Peruggię i Asyż - bazyliki świętych Franciszka i Klary, a jeszcze po drodze, sanktuarium w Loreto. Nie sposób wyrazić słowami radości z pobytu i opisać doznań przeżytych w tak ważnych i pięknych miejscach. Każde jest wyjątkowe i, z tego co udało mi się ustalić, każdy z nas, pielgrzymów, szczególnie upodobał sobie inne miejsce, to które poruszyło go najbardziej :-)

Za chwilę zacznie się czas podziękowań. Będziemy chcieli podziękować wszystkim, bez których nasza pielgrzymka nie mogłaby się odbyć, a więc sponsorom, ludziom dobrej woli, patronom... ale to za chwilę.

Dzisiaj niech wystarczy to skromne podsumowanie. Chcemy jeszcze pochwalić się kilkoma dobrymi zdjęciami autorstwa Kuby i Andrzeja. Więcej zdjęć, klasycznie, na FB.

Do zobaczenia!"
Zapraszamy do obejrzenia galerii z wyjazdu http://www.jsnphumanus.pl/jsnp/galeria-z-wyjazdu

„Radośnie Zakręceni” pod taką nazwą odbywa się tegoroczna wyprawa, mają oni do pokonania około 2100 km, z Warszawy do San Govanio Rotondo.

Trwają ostatnie przygotowanie i treningi, wyjazd z Warszawy nastąpi już 5 lipca 2014.

Głównym sponsorem i organizatorem wyprawy rowerowej Andrzeja Łukasika jest Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy "HUMANUS".
Sponsorem wyprawy jest również PGNiG.